Департаментом з питань ЦЗН облдержадміністрації організовано проведення засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

16 квітня під час позачергового засідання регіональної комісії ТЕБ та НС обговорили діючі обмеження в громадському транспорті та питання проїзду осіб, які потребують постійного медичного супроводу.

Заступник директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Ольга Лисечно повідомила, що станом на сьогодні перевізниками припинено перевезення за 212 внутрішньообласними міжміськими маршрутами, а перевезення за довідками здійснюється на 110 приміських маршрутах. На всіх автостанціях розміщено відповідні оголошення про введені обмеження.

Стосовно міських маршрутів, то у Запоріжжі та Пологах було запроваджено часові обмеження, проте обласний центр прийняв рішення з 16 квітня організувати перевезення за довідками. У Мелітополі та Енергодарі повністю зупинено регулярні перевезення, а підвіз працівників здійснюється самими підприємствами. У Бердянську планується найближчим часом організувати перевезення громадян лише за довідками.

Разом з тим до облдержадміністрації надходять звернення щодо неможливості осіб, які потребують постійного медичного супроводу, дістатися вчасно до медзакладів. Тому підрозділам місцевих адміністрацій, виконавчим органам сільських, селищних, міських рад, територіальним органам міністерств, суб’єктам господарювання, незалежно від форми власності, в межах їх компетенції доручено забезпечити оформлення та видачу громадянам довідок встановленого зразка, які дають право на проїзд в міському та приміському громадському транспорті, та організувати оперативне надання допомоги у транспортуванні особам, які потребують медичного супроводу.

Ми маємо потурбуватися про те, щоб люди, у яких є хронічні хвороби, і в період карантину отримували якісну медичну допомогу. Хворі мають вчасно та без перешкод доїжджати до лікарень. Тому необхідно забезпечити їх всіма необхідними документами та завчасно поінформувати, – підкреслив керівник облдержадміністрації Олександр Старух.

Регіональна комісія ТЕБ та НС своїм рішенням затвердила перелік міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутів загального користування, рух на яких заборонено, а також перелік приміських внутрішньообласних автобусних маршрутів загального користування, перевезення на яких здійснюватиметься виключно за довідками.

Також під час позачергового засідання регіональної голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух закликав представників органів місцевого самоврядування в повному обсязі забезпечувати виконання владних повноважень з дотриманням протиепідемічних заходів.

Очільник області повідомив, що на сьогоднішній день не всі території забезпечили введення у повному обсязі додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів, що відповідають “червоному” рівню епідемічної небезпеки. Так, в окремих громадах проігноровано виконання доручень та не обмежено навчання учнів 1-4 класів, не припинено діяльність об’єктів в парках і літніх кафе, не прийняті ефективні рішення по обмеженню транспорту.

Просто так ми епідемію не зупинимо. Для її подолання влада має працювати з подвійною силою. Карантин не означає, що скасовується проведення сесій, колегій чи нарад. Сьогодні є достатньо форм і технічних можливостей для проведення цих заходів як у дистанційному, так і в очному режимі. Жодне з управлінських рішень не має відкладатися на завтра, бо від швидкості його прийняття залежать життя людей, – зазначив Олександр Старух.

Голова Запорізької обласної державної адміністрації підкреслив, що в умовах пандемії громадяни чекають від місцевої влади ефективних і швидких рішень.

Шановні керівники територій, не чекайте, поки лихо прийде на поріг – вживайте заходів заздалегідь. Наша область знаходиться на піку захворюваності. В цих умовах пріоритетом мають бути життя і здоров’я людей, а не політичні рейтинги, – наголосив Олександр Старух.