Запорізька область покинула «червону» зону

Із завтрашнього дня у регіоні встановлюється «жовтий» рівень епіднебезпеки. Про це говорили на засіданні обласної комісії з ТБ та НС, яке провів голова облдержадміністрації Олександр Старух.

Пом’якшення карантину стало можливим завдяки обмеженням, які запроваджували останні півтора місяці, та зменшенню захворюваності на коронавірус. Тепер можуть відкритися всі непродовольчі магазини, торгові центри та промтоварні ринки. Скасовуються спеціальні довідки для проїзду у приміському та міському транспорті, а пасажирів братимуть тільки за кількістю місць для сидіння. У школах та вузах відновлюється навчання. Кінотеатри, театри та інші заклади культури можуть приймати відвідувачів, заповнюючи лише половину місць.

Також можна знову сходити до кафе та ресторанів. Щоправда, працюватимуть вони тільки до опівночі, столики стоятимуть на відстані не менше двох метрів, а разом сідати можна максимум вчотирьох. Нічні клуби, дискотеки та гучні вечірки лишаються під забороною. Із обмеженнями відновлять роботу спортивні зали, фітнес-центри та басейни.

– Розслаблятися зарано. Введення «жовтої» зони – не відміна карантину. Головне – зберегти цю добру тенденцію та всім дотримуватись простих правих поведінки – це дистанція та захисна маска. Епідситуація і рівень карантинних обмежень залежить від кожного із нас. Звертаюсь до голів громад – на вас лежить відповідальність за оперативну реакцію та за необхідності введення додаткових обмежень або навпаки послаблень рішеннями місцевих ТБ НС. Пам’ятайте про збереження життя та здоров’я людей! – наголосив Олександр Старух.

У жовтій зоні зберігається заборона на масові розважальні, культурні чи релігійні заходи та залишаються обов’язковими захисні маски у громадських місцях.