Перевірка готовності чергових пошуково-рятувальних сил, засобів та органів управління до проведення авіаційного пошуку і рятування

У Запорізькій області сьогодні, 9 червня, у рамках масштабних навчань органів цивільного захисту проходить основна практична частина – перевірка готовності чергових пошуково-рятувальних сил, засобів та органів управління до проведення авіаційного пошуку і рятування.

За легендою тренувань, поблизу запорізького аеропорту гвинтокрил зазнає лиха у 10-кілометровій зоні відповідальності за пошук і рятування КП «Міжнародний аеропорт «Запоріжжя». Всі оперативно-рятувальні служби отримають сигнал та відпрацюють алгоритм дій.

До практичних тренувань залучені фахівці ДСНС України, в тому числі, Головного управління Запорізької області, Державіаслужби України, працівники екстреної медичної допомоги, співробітники ГУ Національної поліції та Патрульної поліції, спеціалісти «Украероруху», керівництво аеропорту.

За легендою у гвинтокрилі був екіпаж та пасажири, двоє людей загинули, інші отримали травми. Надзвичайна подія  спровокувала пожежу.

Як зазначив директор Департаменту з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації Андрій Булавінов, такі тренування – надважливі, необхідно відпрацювати злагоджені дії, які можуть, за необхідності, врятувати життя людей.

  • Всі аварійні служби та органи цивільного захисту на практиці моделюють виникнення аварії, щоб оперативно реагувати на можливі реальні надзвичайні ситуації. Головна мета тренувань – відпрацювати організацію та взаємодію всіх сил та засобів територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту Запорізької області, скоординувати дії всіх залучених служб та органів у разі виникнення надзвичайної події. Загалом спрацювали злагоджено. Були деякі недоліки, які ми вивчимо та відпрацюємо, – повідомив Андрій Булавінов.

У Запорізькій області навчання тривають до 11 червня. Також практичні тренування пройдуть у Пологах.