Проведено засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

29 липняь регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на своєму засіданні прийняла низку рішень щодо охорони лісів і сільгоспугідь під пожеж в період літньої спеки. Про це сьогодні під час пресконференції повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Шустов.

За інформацією Головного  управління ДСНС України у Запорізькій області, з початку року в природних екосистемах нашого регіону сталося 647 пожеж. З початком літа ситуація лише загострилася. Зокрема, протягом липня місяця в області сталося чотири пожежі на полях Семенівської, Мирненської, Чернігівської та Осипенківської громад. Остання пожежа сталася 27 липня на території о. Хортиця. Вогонь охопив близько одного гектара території і завдав шкоди лісовій рослинності. Але завдяки спільним зусиллям фахівців ДСНС та добровільної дружини Національного заповідника “Хортиця” пожежу вдалося локалізувати та повністю ліквідувати на початковій стадії і не допустити значного поширення.

  • За словами, фахівців, пік пожежонебезпеки ще попереду, а тому потрібно проводити додаткові профілактичні заходи – обладнати протипожежні бар’єри, прибрати зарослі сухої трави навколо населених пунктів поблизу лісових масивів, забезпечити безперебійну роботу систем оповіщення населення та провести ряд практичних тренувань щодо реагування на надзвичайні ситуації. Усі території мають працювати на випередження в цьому питанні, – зазначив Володимир Шустов.

За словами посадовця, комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій надала профільним департаментам облдержадміністрації, територіальним підрозділам центральних органів влади, рай адміністраціям і територіальним громадам чіткі доручення щодо організації протипожежних заходів.

Також перший заступник голови облдержадміністрації зазначив, що  обласна влада продовжує тримати на контролі питання дотримання правил протипожежної безпеки закладами соціальної, освітньої та медичної сфери. Так, у ході перевірок різними відомствами стало відомо, що не всі лікарні та дитсадки в громадах відповідають нормам. Зокрема, виявлені заклади, де відсутня автоматизована протипожежна сигналізація, евакуаційні виходи не обладнанні та захаращені, а в окремих випадках встановлено захисні грати, що повністю не відповідає вимогам протипожежної безпеки. Тому керівникам та засновникам закладів-порушників необхідно взяти це питання під контроль та якомога швидше усунути всі недоліки.