Рятувальники ліквідували пожежу, яка виникла на даху багатоповерхового будинку м. Запоріжжя

02.08.21 21:15 м. Запоріжжя, Дніпровський р-н, вул. Сержанта Медведєва, 7. Горів дах та горючі елементи перекриття 4-поверхового житлового будинку на загальній площі 450 м.кв. В будинку 34 квартири, на 3 з яких розповсюдилася пожежа через прогари у перекритті. Ліквідовано 5 ств. “Б”, 2 лафетними ств. та 5 ланками ГДЗС. Проводилася евакуація, евакуйовані близько 100 чоловік. Мешканців будинку (в кількості 5 осіб) місцевими органами самоврядування тимчасово розміщено в гуртожитку за адресою: м. Запоріжжя, вул. Ентузіастів, 13.

Від ГУ ДСНС залучалися 15 од. техніки, 60 чол. о/с. Від КП «ЕЛУАШ» залучалися 3 од. техніки для підвозу води.

Пожежник пожежної частини №3 отримав отруєння токсичними речовинами знаходиться середньої важкості, на даний час в реанімації у 5-й міській лікарні. 04.08.2021 планується на виписку в  загальну палату.

О 23:35 пожежу було локалізовано, а о 23:55 – повністю ліквідовано.

За  попередніми даними постраждалих не має. Встановлено, що причиною пожежі, ймовірно, могло стати проведення ремонтних робіт по перекриттю даху, які  проводилися протягом півтора місяці. Остаточна причина пожежі встановлюється. Огляд місця події перенесено на ранок 03.08.2021. На даний час вирішується питання про переселення мешканців будинку.

Складність гасіння полягала в тому, що вогонь швидко поширювався, тому що дах знаходився в стадії ремонту і напередодні там заготовили у великій кількості будівельні матеріали, в тому числі й легкозаймисті. Гасіння пожежі відбувалося у двох напрямках: перший – ліквідація загоряння на даху, де було залучено 7 пожежних стволів, з них 2 лафетні; другий – захист квартир на четвертому поверсі, де було залучено 4 пожежні стволи.

Завдяки правильно обраному вирішальному напрямку вдалося не допустити поширення полум’я на житлові приміщення і максимально мінімізувати наслідки пожежі. Жодна квартира не постраждала від вогню.

На місці працював штаб з ліквідації наслідків надзвичайної події на чолі з головою Запорізької ОДА Олександром Старухом, до складу якого увійшли директор Департаменту з питань ЦЗН облдержадміністрації Андрій Булавінов, начальнику ГУ ДСНС України у Запорізькій області Олексій Лепський, заступник начальника ГУНП в Запорізькій області Павло Карабута, представники місцевих органів виконавчої влади.

У супроводі співробітників ГУ ДСНС та ГУ НП в Запорізькій області  жителям дали доступ до помешкань, де вони змогли зібрати необхідні речі у своїх оселях. Мешканців тимчасово розмістили у гуртожитку педагогічного коледжу. Наразі правоохоронними органами організована охорона місця пожежі.

https://youtu.be/y1VeGe2Ysw8