Епідситуація в Запорізькій області наближається до показників помаранчевої зони

Про це говорили сьогодні на черговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів заступник голови обласної державної адміністрації Едуард Брутман. У роботі комісії також взяли участь заступник голови Руслан Шиханов та керівниця апарату Зінаїда Бойко.

Комісія розглянула коло питань, пов´язаних з поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19.

Так, характеризуючи епідемічний стан в Запорізькій області, заступник генерального директора Державної установи “Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” Олександр Мащак зазначив, що тенденція до погіршення ситуації, яка почалась на початку вересня, зберігається та ускладнюється. За вчорашню добу зареєстровано 770 нових випадків. І це новий антирекорд і третє місце в Україні. За рівнем захворюваності маємо відхилення від базового показника у 4 рази. Високий приріст спостерігається в Енергодарі, Пологах, Оріхові, Токмаку.

Звертаю увагу, що 11 закладів освіти перейшли на дистанційне навчання. Сьогодні коефіцієнт виявлення СОVID-19 становить 18,4%. За умов, коли цей показник перетне межу у 20%, область повинна бути переведена у помаранчеву зону карантинних обмежень, – поінформував членів комісії Олександр Мащак.
Зінаїда Бойко звернулася до керівників територій у суботу та неділю максимально організувати вакцинацію серед працівників райдержадміністрацій, центрів надання адміністративних послуг та інших державних установ.

Говорячи про виконання заходів щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олексій Кулинич зауважив, що завантаженість ліжкового фонду у ковідних госпіталях складає 52%. Повністю завантажена 9-а міська лікарня, майже на 90% – інфекційна лікарня, інші – на 50-69%%.

Департамент охорони здоров´я ОДА надіслав документи до Міністерства охорони здоров´я щодо залучення додаткових лікарень, які зможуть лікувати ковідних хворих. У цьому переліку Токмак, Якимівка та перинатальні центри, – сказав Олексій Кулинич. – Запорізька область отримала кисневі концентратори, які необхідні первинній ланці. Прошу оперативно замовляти їх у інфекційній лікарні.
Також обговорювалося питання перевірки сертифікатів вакцинації. В Управлінні патрульної поліції в Запорізькій області поінформували, що поліцейські забезпечені необхідною технікою для перевірки сертифікатів вакцинації як у паперовій формі, так і в електронній – у додатку «Дія».

Вважаю, що кожен, хто вакцинувався, повинен мати у своєму телефоні електронну версію сертифікату про щеплення або її паперову копію. У моєму телефоні такий сертифікат вже є, – зауважив Едуард Брутман.
Обговорюючи питання про забезпечення закладів охорони здоров’я області резервним електроживленням (автономними джерелами живлення), директор Департаменту з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації Андрій Булавінов поінформував, що всі лікарні області обладнані автономними джерелами електроживлення, але є окремі питання щодо їх відповідності необхідній потужності та оперативності їх застосування.

Живлення – це життя людей. Тому до кінця наступного тижня необхідно провести тренування персоналу. А у випадку недостатньої потужності, поставити питання перед лідерами громад про модернізацію джерел безперебійного живлення лікарень.- підвів риску під обговоренням Едуард Брутман.