Святкування Хрещення Господнього має пройти безпечно

Під час щотижневої наради з керівниками структурних підрозділів, що пройшла під головуванням очільника Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Старуха 17 січня, директор Департаменту з питань цивільного захисту населення Запорізької області Андрій Булавінов повідомив про підготовку до безпечного святкування Хрещення Господнього.

У Запорізькій області традиційно 19 січня віряни відзначають Хрещення Господнє з відвідуванням водойм, купанням та масовим відпочинком біля води. Напередодні свята Водохреща запоріжців закликали утриматися від купання на несанкціонованих пляжах та звернути увагу на можливі небажані наслідки для здоров’я.

У Запоріжжі для купань будуть підготовлені офіційні місця для святкових заходів – Центральний і Правобережний пляжі. Там будуть організовані чергування представників служб порятунку, поліції та медичних працівників, пункти обігріву. Також офіційні місця для занурення будуть визначені в усіх  районах та населених пунктах області.

Напередодні свята Водохреща рятувальники ГУ ДСНС у Запорізькій області закликають утриматися від купання на несанкціонованих пляжах, особливо там, де не перевірене дно.

 Рекомендовано проводити ритуал занурення на Водохрещі після консультації із сімейним лікарем. Не можна купатися в стані алкогольного сп’яніння, доводити свій організм до переохолодження, забороняється купання дітей без нагляду дорослих.

Також необхідно, щоб біля місця, де проводиться обряд, був розгорнутий   пункт обігріву та переодягання громадян, рекомендовано  організувати роздачу гарячих напоїв.

Також необхідно знати, що в холодній воді можна бути лише кілька секунд, потім потрібно перевдягнутися у сухий теплий одяг і піти в тепле приміщення, випити гарячого чаю.

До мешканців області звернулися із закликом провести святкові заходи безпечно та відповідально.