Забезпечення медичних закладів усім необхідним – на особливому контролі обласної влади

Під час щотижневої наради з керівниками структурних підрозділів, що пройшла під головуванням очільника Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Старуха 7 лютого, директор Департаменту з питань цивільного захисту населення Запорізької області Андрій Булавінов повідомив про виконання протокольних рішень комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Протягом 2021 року в області було створено 75  місцевих комісій з питань ТЕБ та НС. Основні питання, які розглядалися під час засідань комісій  – епідемічний стан на території відповідних районів та громад, пов’язаний із поширенням  гострої респіраторної хвороби СОVID-19 та виконання заходів щодо запобігання її поширення, забезпечення закладів охорони здоров’я медичним киснем та резервними джерелами електропостачання, формування резервного фонду. В середньому кожна місцева комісія провела по 25 засідань.

Щодо забезпечення закладів охорони здоров’я медичним киснем – протягом 2021 року встановлено три кисневі станції у КНП «Обласний перинатальний центр» ЗОР, КП «Веселівська багатопрофільна лікарня  інтенсивного лікування ім. О. Колісника» ВСР, КНП «Кам’янсько-Дніпровська міська лікарня» КДМР. Зараз тривають роботи із введення в експлуатацію ще 13 станцій.

В області для лікування хворих на  СОVID-19 визначено 11 медичних закладів першої хвилі, 12 медзакладів другої хвилі та два медичні заклади резервної хвилі. Загальна кількість ліжок в закладах охорони здоров’я першої та другої хвилі – 2526 та 45 ліжок резервної хвилі. Подачею кисню   забезпечено 99,41%  ліжок першої та другої хвилі.

В 21 закладі охорони здоров’я встановлені резервні засоби електропостачання. Робота щодо придбання резервних джерел електроживлення на рухомій базі триває.

На 2022 рік в 44 територіальних громадах заплановані кошти до резервного фонду місцевих бюджетів.