ГУ ДСНС УКРАЇНИ У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ТА ПАТ «ЗАПОРІЖЖЯОБЛЕНЕРГО» ОТРИМАЮТЬ КОШТИ З РЕЗЕРВНОГО ФОНДУ ДЛЯ ЗАПОБІГАННЯ ВИНИКНЕННЮ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Андрія Антонова відбулось позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У засіданні також взяли участь заступник голови облдержадміністрації Віктор Скобліков, директор Департаменту цивільного захисту населення облдержадміністрації Володимир Шлея та члени регіональної комісії.

Під час засідання було розглянуто питання щодо виділення коштів з резервного фонду обласного бюджету на першочергові заходи щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій для ГУ ДСНС України у Запорізькій області та щодо запобігання виникненню надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру на електричних мережах «Запоріжжяобленерго».

Як доповів начальник управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у Запорізькій області Олексій Дунаєв, з початку 2018 року підрозділами ГУ ДСНС України у Запорізькій області здійснено 8339 виїздів для ліквідації надзвичайних подій, з них 5579 для ліквідації пожеж, у тому числі 2669 пожеж в природних екосистемах на загальній площі 1034,28 га, що виникли на території області.

Відбулося збільшення кількості виїздів для проведення робіт по очищенню території від вибухонебезпечних предметів, а саме: з початку 2018 року підрозділи ГУ ДСНС України у Запорізькій області залучались 320 разів для знешкодження вибухонебезпечних предметів.

При цьому підрозділами ГУ ДСНС України у Запорізькій області при ліквідації надзвичайних подій врятовано 2551 людину, з них 190 дітей, та не допущено розвитку вищезазначених подій до рівня надзвичайних ситуацій.

Проте це призвело до вичерпання запасу пально-мастильних матеріалів та ставить під загрозу своєчасне та якісне виконання завдань за призначенням ГУ ДСНС України у Запорізькій області у осінньо-зимовий період 2018/2019 років.

– З метою забезпечення оперативного реагування та попередження виникнення надзвичайних ситуацій, а також враховуючи важкий стан із забезпеченням аварійно-рятувальних підрозділів пально-мастильними матеріалами, ГУ ДСНС України у Запорізькій області для забезпечення реагування на надзвичайні ситуації в зимовий період 2019 року просить розглянути можливість виділення з резервного фонду обласного бюджету коштів для закупівлі пально-мастильних матеріалів для ГУ ДСНС України у Запорізькій області у кількості: бензин А-92 – 1900 літрів та дизельне пальне – 4500 літрів, – наголосив Олексій Дунаєв.

Як підкреслив у своєму виступі технічний директор ПАТ «Запоріжжяобленерго» Олег Лисенко, ПАТ «Запоріжжяобленерго» не в змозі повноцінно виконувати ремонтно-експлуатаційне обслуговування електричних мереж. Крім того, відсутня можливість повноцінної комплектації аварійного запасу обладнанням та матеріалами для виконання аварійно-відновлювальних робіт в електромережах ПАТ «Запоріжжобленерго».

З метою запобігання виникненню надзвичайної ситуації, ПАТ «Запоріжжобленерго» просить розглянути питання щодо можливості виділення 2000 тис. грн. на закупівлю необхідних матеріалів для проведення аварійно-відновлювальних робіт.

За результатами обговорення члени комісії вирішили погодитись з виділенням з резервного фонду обласного бюджету коштів у розмірі 199 тис. грн. на першочергові заходи щодо запобігання виникненню надзвичайної ситуації природного характеру та закупівлі пально-мастильних матеріалів для ГУ ДСНС України у Запорізькій області. Також було прийнято рішення виділити кошти з резервного фонду обласного бюджету у розмірі 2000 тис. грн. для ПАТ «Запоріжжяобленерго» на безповоротній основі на заходи щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на електричних мережах.

 

За матеріалами сайту www.zoda.gov.ua