Тривають штабні тренування в Запорізькій області

11 лютого в облдержадміністрації відбулись штабні тренування регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Очолив навчання заступник голови обласної державної адміністрації Геннадій Тимченко. Участь у штабному тренуванні взяли керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, директор Департаменту з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації Андрій Булавінов,  заступник начальника управління з реагування на НС ГУ ДСНС України у Запорізькій області Микола Заїка, начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУ НП в Запорізькій області Вадим Малига, керівники й представники структурних підрозділів ЗОДА, керівники районних державних адміністрацій.

Учасники навчань відпрацювали дії в умовах загрози виникнення надзвичайних ситуацій та можливого ускладнення воєнно-політичної обстановки, координацію дій органів управління, спеціалізованих служб та сил цивільного захисту Запорізької територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту.

Під час тренувань їх учасники розглянули готовність до дій в умовах особливого періоду системи оповіщення та спеціалізованих служб: охорони публічного (громадського) порядку, медичної, енергетичної, торгівлі і харчування, транспортного забезпечення.

Керівники та представники районних державних адміністрацій доповіли про готовність територій та означили питання, які потребують негайного вирішення. Найбільш проблемним назвали недостатню ступінь готовності укриттів.

–  Ми  проводимо штабне тренування для відпрацювання навичок координації дій  органів управління та сил  цивільного захисту в умовах особливого періоду. Область має бути максимально готовою до реагування на можливі надзвичайні ситуації, – зазначив Андрій Булавінов.

Підбиваючи підсумки штабного тренування, заступник голови обласної державної адміністрації Геннадій Тімченко наголосив на їх важливості та зазначив, що цивільний захист – це функція держави, спрямована на захист населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій шляхом запобігання таким ситуаціям, ліквідації їх наслідків і надання допомоги постраждалим у мирний час та в особливий період.