З РЕЗЕРВНОГО ФОНДУ ОБЛАСНОГО БЮДЖЕТУ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ КОЛЕКТОРА В М. БЕРДЯНСЬК ДОДАТКОВО БУДУТЬ ВИДІЛЕНІ КОШТИ

Місту Бердянськ перед курортним сезоном для запобігання виникненню надзвичайної ситуації техногенного характеру та можливого зриву курортного сезону необхідно виконати невідкладні роботи з відновлення аварійних ділянок головного самопливного колектора.

Про це йшла мова під час позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У засіданні взяли участь заступники голови облдержадміністрації Андрій Антонов та Віктор Скобліков, директор Департаменту цивільного захисту населення облдержадміністрації Володимир Шлея, керівництво Бердянської міської ради.

Врегулювання ситуації з ліквідації аварії каналізаційного колектора у м. Бердянськ знаходиться на контролі облдержадміністрації з самого початку. Ця аварія отримала класифікацію регіонального рівня. І хоча після першої аварії водопостачання в Бердянську було частково відновлено, вже потім  відбулися повторні обвали. До подолання наслідків аварії приєдналися чимало фахівців.

Заступник Бердянського міського голови Григорій Горячов нагадав, що в ніч з 27 на 28 січня 2019 року навпроти Святомиколаївського храму сталася аварія на самопливному каналізаційному колекторі з обвалом верхнього склепіння трубопроводу. Цей об’єкт є головним міським каналізаційним колектором, який транспортує до 80% стоків усього міста. Внаслідок цих подій була порушена робота всієї каналізаційної системи м. Бердянськ.

Колектор виконаний із залізобетонних труб і введений в експлуатацію в 2002 році. За попередніми даними встановлено, що аварія сталася внаслідок газової корозії його верхнього склепіння  (загалом з 27 січня відбулося обрушення колектора на дев’яти ділянках).

Для проведення ремонту на колекторі у м. Бердянськ є три джерела фінансування: міський бюджет м. Бердянськ, резервний фонд обласного бюджету та резервний фонд держбюджету.

Бердянська міська рада звернулася з проханням розглянути можливість виділення додаткових коштів з резервного фонду обласного бюджету в обсязі 8 млн. грн.  на здійснення заходів, пов’язаних із запобіганням надзвичайної ситуації на каналізаційному колекторі та напірному трубопроводі в м. Бердянськ.

За підсумками обговорення цього питання члени регіональної комісії  прийняли рішення погодитися з виділенням додаткових 8 млн. грн.

Ситуація залишається на контролі облдержадміністрації та відповідних підрозділів.

 

За матеріалами сайту www.zoda.gov.ua