За новими правилами перетину лінії розмежування вже евакуйовано більше 8000 осіб

Протягом перших восьми днів червня через Запоріжжя з тимчасово окупованих територій евакуювалося 8319 осіб. З них 1718 дітей. Поступово зростає і кількість осіб, яким вдається виїхати на тимчасово-окуповані території.

На доданій інфографіці видно, що динаміка руху біженців у бік Запоріжжя по днях постійно змінюється, зокрема, дещо знижується потік біженців з м.Маріуполь і відчутно зростає потік з територій Запорізької області. Ще більш відчутним є збільшення кількості переміщених осіб з боку Херсонської області. В цілому на початку червня біженці з Херсонщини склали близько 1/3 всього потоку внутрішньо-переміщених осіб. Серед районів Запорізької області пальму першості тримають Пологівський і Василівський, на території яких тривають воєнні дії, а отже і найбільш інтенсивною є евакуація.

Що ж стосується осіб, які виїжджають з підконтрольних Україні територій на тимчасово окуповані землі, їх кількість залежить від бажання російської сторони відкривати Василівську трасу на в’їзд.

Що ж стосується виїзду на контрольовану російськими бойовиками територію, то протягом восьми днів цього місяця лінію розмежування вдалося перетнути 2716 особам. З них 1529 чоловіків, 910 жінок і 277 дітей. Аналізуючи кількість тих, хто виїхав стає зрозуміло, що більшість з них прямували у Мелітопольський район і Донецьку область. Як видно з інфографіки, кількість таких осіб поступово зростає, що говорить, в тому числі, і про налагодження логістики виїзду з боку Евакуаційного штабу Запорізької області.

Наразі колони формують щоденно з 09.00 до 16.00. Місце формування гуманітарних колон для цивільних осіб, волонтерів та вантажного транспорту – паркувальний майданчик біля авторинку (вул. Оріхівське шосе, 36, м. Запоріжжя).

Нагадуємо, що нещодавно було впроваджено нові правила перетину лінії розмежування. Такий крок був необхідний для  упорядкування бажаючих проїхати через блокпости, а також посилення контролю над цим рухом.

Попередня реєстрація у гуманітарні колони дозволить уникнути простою у черзі в очікуванні. У разі правильної реєстрації буде повідомлено точний день та час відбуття колони, яка централізовано перетне блокпост та вирушить у заздалегідь визначеному напрямку.

Для реєстрації необхідно  подати спеціальну заявку, її можливо подати або у електронному вигляді, або скласти у спеціально відведених пунктах на місці формування гуманітарних колон.