У Запоріжжі продовжують вдосконалювати роботу гуманітарних хабів

У обласній військовій адміністрації під головуванням Олександра Старуха відбулась нарада, на якій обговорили проблемні питання функціонування логістичних центрів, що приймають тимчасово переміщених осіб та працюють як пункти пропуску на тимчасово окуповані території. До заходу долучились представники Херсонської обласної військової адміністрації, оскільки все більший відсоток біженців, що виїжджають через Запоріжжя, наразі становлять саме вихідці з цієї південної області.

У зв’язку з повномасштабним вторгенням ворожих військ на територію України та тимчасову окупацію північного Приазов’я, велика кількість людей прямує до Запоріжжя, рятуючись від жахів війни. Частина з них залишається у обласному центрі, а частина їде далі на більш безпечні території. На початку наради голова ЗОВА озвучив середньодобову статистику прибуття до Запоріжжя переміщених осіб – в середньому це 800-1000 осіб. При цьому, близько третини від загальної кількості прибулих наразі складають жителі Херсонської області.

Тому посадовці ОВА разом зі своїми колегами з Херсону обговорили шляхи покращення функціонування наявних гуманітарних хабів, які працюють на прийом переселенців а також організовують виїзд громадян на тимчасово непідконтрольні українській владі території.

На в’їзді у Запоріжжя біля Епіцентру працює гуманітарний хаб, який приймає людей, що виїжджають з окупованих територій. Влада піклується про стан громадян та забезпечує комфортні умови для їх реєстрації та отримання допомоги як психологів, медиків, так і у вигляді продуктових та гігієнічних наборів. Сьогодні триває робота з удосконалення роботи цього центру. Зокрема, за сприяння ДСНС уже сьогодні там монтують великі намети, забезпечені кондиціонуванням, що створять додаткові зручності для новоприбулих. Введення в дію додаткових площ дозволить облаштувати ігрову зону для дітей, створити повноцінну залу очікування тощо. Також опрацьовується питання вдосконалення надання адміністративних та інших послуг громадянам, покращення санітарних умов тощо.

Олександр Старух звернувся до колег з Херсонської ОВА з проханням більш активно включатися в роботу цього центру по прийому переселенців. Абсолютно логічним виглядає, коли вихідцями з Херсонської області опікуватимуться на місці представники відповідної адміністрації. Теж саме стосується і роботи логістичного хабу на Оріхівському шоссе, що забезпечує виїзд громадян через лінію розмежування на тимчасово окуповані території. Наразі черга машин у херсонському напрямку формується в дистанційному режимі, що створює додаткові незручності, а іноді і конфлікти. Херсонці запевнили, що у найближчий час посадовці з їх військової адміністрації прибудуть у Запоріжжя і належним чином організують відповідний напрямок роботи.

Також в контексті вдосконалення роботи логічничного хабу з організації виїзду громадян на тимчасово окуповані землі на нараді обговорили вступ у дію нового Порядку надання дозволу громадянам, що перебувають на військовому обліку, на виїзд за межі проживання / перебування. Посадовці зазначили, що у цьому питанні є багато моментів, які потребують уточнення. Відповідну вимогу до військових озвучив і Президент України. Проте, наявні на сьогодні у логістичному хабі організаційні можливості дозволяють виконувати норми законів України “Про правовий режим воєнного стану”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та “Про військовий обов’язок і військову сліжбу” в частині перевірки наявності у військовозобов’язаних легітимних підстав для виїзду на тимчасово непідконтрольні владі України землі. Зокрема, на території логістичного хабу на Оріхівському шосе у постійному режимі чергують представники військкоматів.