Плани дій мають бути не на папері, а досконало відпрацьованими: Олександр Старух про ситуацію на ЗАЕС

Питання актуалізації планів евакуації та налагодження системи оповіщення населення у випадку надзвичайної ситуації на ЗАЕС сьогодні обговорили на нараді, яка відбулась під головуванням керівника Запорізької обласної військової адміністрації Олександра Старуха та за участю профільних служб та департаментів обласної та районної влади.


Очільник регіону зауважив, що насамперед треба відпрацювати дієву модель термінового оповіщення населення у разі можливої аварії на ядерному об’єкті. Люди мають розуміти рівень небезпеки та конкретний порядок дій. Так, необхідна інформація повинна бути розповсюджена на усіх доступних ресурсах.

Зокрема, під час наради підняли питання відключення Запорізької атомної електростанції, яке відбулося внаслідок обстрілу російськими окупантами золовідвалів Запорізької ТЕС. Після їх займання спрацював аварійний захист енергоблоків. За словами фахівців, зараз йде відновлення часткової роботи станції. Радіаційний фон наразі знаходиться в межах норми. Крім того, присутні обговорили шляхи забезпечення населення засобами захисту й необхідними медикаментами.

– План дій мають бути не на папері, а досконало відпрацьованими. У разі небезпеки, людей треба терміново проінформувати. Історія з атомною електростанцією вкрай небезпечна. Терористичні дії окупантів можуть призвести до катастрофи, яка зачепить не тільки регіони України, а й весь світ. У нас вже є декілька розроблених планів заходів, які розраховані на всі рівні радіаційного забруднення. Першочергово евакуації підлягають жінки, діти та вразливі категорії населення з 50-кілометрової зони потенційного радіаційного забруднення. Тому, ми маємо бути готовими до всіх можливих сценаріїв, – підкреслив Олександр Старух.