Злагодження спеціальних служб перевірять командно-штабними навчаннями

За координаційної участі Міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка, голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергія Крука, першого заступника Міністра енергетики Юрія Власенка та президента ДП “НАЕК “Енергоатом” Петра Котіна відбулось позачергове розширене засідання регіональної Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Враховуючи постійний ядерний шантаж з боку російських військ та для перевірки злагодженості дій спеціальних служб члени регіональної комісії обговорили заходи реагування у разі виникнення надзвичайної ситуації на окупованій ЗАЕС.

Під час засідання комісії обговорили актуалізацію Плану дій у разі загрози виникнення або виникнення радіаційної аварії на ВП “Запорізька АЕС” в умовах військової агресії рф проти України, коригування якого проводиться на постійній основі виходячи з оперативної обстановки на території області у зв’язку зі збройною агресією російської федерації проти України.

Члени регіональної комісії ТЕБ та НС прийняли рішення організувати проведення двоетапних командно-штабних тренувань територіальних підсистем єдиної державної системи цивільного захисту. Тренування включатимуть відпрацювання теоретичної частини  та практичних заходів й спільних дій з максимально наближеними до реальних умов надзвичайної ситуації. На визначених локаціях будуть максимально залучені сили та засоби відповідних служб з урахуванням умов діючого воєнного стану.

Про проведення тренування населення буде повідомлено додатково, аби заходи відпрацювання аварійної готовності та реагування не турбували місцевих жителів та не створювали додаткових незручностей.