В Запорізькій області триває моніторинг укриттів цивільного захисту

Про результати оперативних обстежень об’єктів фонду захисних споруд говорили на позачерговому засіданні регіональної Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням очільника Запорізької ОВА Юрія Малашка.

Загалом на підконтрольних територіях Запорізької області розташовано 1785 сховищ, протирадиаційних укриттів, споруд подвійного призначення, швидкоспоруджуваних захисних споруд цивільного захисту та найпростіших укриттів, з них 1265 об’єктів в належному стані. З 352 захисних споруд цивільного захисту 185 оцінюється як готові або обмежено готові до використання за призначенням. 167 об’єктів перебувають у неналежному стані, а до 9 сховищ власники та балансоутримувачі не забезпечили вільний доступ.

З 1433  найпростіших укриттів 1086 готові чи обмежено готові та  використовується за призначенням. 352 не рекомендовано використовувати як укриття, а 73 зачинені під час повітряної тривоги.

Перший заступник голови ЗОДА Руслан Мовчан нагадав, що балансоутримувачі захисних споруд несуть персональну відповідальність за убезпечення жителів Запорізької області, а тому мають привести укриття у належний стан та забезпечити вільний і безперешкодний доступ для населення.

За результатами інспекцій співробітниками поліції відкрито 14 кримінальних проваджень. Перевірки осередків безпеки триватимуть надалі.