«Наше спільне завдання – нарощувати кількість захисних споруд та наводити лад в наявних»: заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Тимур Ткаченко

На підконтрольній Україні території Запорізької області облаштовано 78% захисних споруд. Заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Тимур Ткаченко інспектує укриття по всій Україні. Цього разу – робоча поїздка до Запоріжжя.

– Всі розуміють важливість укриттів у прифронтовому регіоні. Наше спільне завдання – нарощувати кількість захисних споруд та наводити лад в наявних. Це безпека людей, а значить і життя, – зауважив Тимур Ткаченко.

Про стан сховищ в Запорізькій області розповів в. о директора Департаменту з питань цивільного захисту населення Запорізької ОДА Олексій Караулов.

– За результатами перевірок з 1382 захисних споруд 1080 придатні до використання. Серед непридатних – 108 знаходяться в зоні активних бойових дій, де їх неможливо перевірити, – розповів Олексій Караулов.

Директорка Департаменту охорони здоров’я Вікторія Клименко підкреслила, що в 56 медичних закладах області обладнані 65 укриттів. Попри достатню кількість захисних споруд існує потреба в будівництві підземної лікарні. Це дозволить проводити операції навіть під час ворожих обстрілів

За словами першого заступника міського голови Запоріжжя Андрія Бугаря, в обласному центрі планується встановлення 100 модульних укриттів. Вже погоджено 58 проєктів. Їх побудують за підтримки соціально відповідального бізнесу.

– Готові допомогти вам з будівництвом укриттів. До цього можна залучити бізнес та благодійні фонди. Є підприємці, які можуть профінансувати конкретні проєкти, – запевнив Тимур Ткаченко.