Ліквідація наслідків поширення збудника АЧС у Новомиколаївському районі – на завершальному етапі

Наприкінці вересня в селі Веселий Гай Новомиколаївського району на свинофермі ТОВ «Лідер» було виявлено вірус африканської чуми свиней та розпочато карантинні заходи щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Було проведено засідання районної та регіональної комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Новомиколаївського району та Запорізької області, у ході яких визначено головні напрямки  ліквідації надзвичайної ситуації. Зокрема, на ферму накладено карантин, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду, вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС, забезпечення охорони об’єкта, організації карантинних постів, знищення уражених вірусом свиней, вивчення епізоотичної ситуації у найближчих населених пунктах  тощо.

На сьогодні заходи з ліквідації наслідків надзвичайної ситупції знаходяться на завершальному етапі.

За інформацією Департаменту з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації, загалом за станом на 10.10.2019 знищено   7535 голів свиней.

Для робіт  від ГУ ДСНС залучалися п’ять  одиниць техніки (екскаватор, хімічна лабораторія, автоцистерна,  БАТ-2, лафет для транспортування БАТа) та 12 чоловік особового складу.

На сьогодні, 11 жовтня, заплановано підвезти дрова, автомобільні скати і знищити останню кількість свиней – 3376 голів.

Загалом повинно бути знищено 10 тисяч 911 голів свиней вагою 647,3 тонни.

Ситуація знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації.

 

За матеріалами сайту Запорізької облдержадміністрації  (https://www.zoda.gov.ua)