Заходи із запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у Запорізькій області, пов’язаних із несприятливими погодними умовами 5-9 лютого 2020 року

У зв’язку з погіршенням погодних умов 5-9 лютого 2020 року на території Запорізької області, 4 лютого 2020 року було проведено у селекторному режимі засідання обласного штабу щодо опрацювання заходів із запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в області, пов’язаних з можливими несприятливими умовами зимового періоду 2020 року (далі – обласний Штаб). За результатами засідання були поставлені  відповідні завдання керівництву районів та міст області,  спеціалізованим  службам цивільного захисту області по підготовці до роботи під час ускладнення погодних умов та переведено на цілодобове чергування штаби усіх рівнів.

05.02.2020 під керівництвом голови Запорізької облдержадміністрації Віталія Туринка відбулось засідання обласного штабу у режимі відео-конференції, на якому були заслухані доповіді щодо готовності місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, спеціалізованих служб цивільного захисту області до дій під час ускладнення погодних умов 5-9 лютого.

У зв’язку з переміщенням по території Запорізької області активного західного циклону (05-09 лютого) на всій території області був зафіксований сніговий покрив  висотою від 1 до 34 см,  вітер 15-25 м/с.  Складні погодні умови 05-06 лютого відповідали І рівню небезпечності (жовтому).

Департамент з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації забезпечував цілодобову координацію дій служб цивільного захисту, збір, обробку, узагальнення  інформації та оформлення розпорядчих документів керівництва облдержадміністрації.

В період ускладнення погодних умов було проведено 3 засідання обласного Штабу з питань координації дій та оперативного обмеження руху на автомобільних дорогах області, де приймалися рішення про обмеження руху великовагового та маршрутного транспортних засобів на відповідних ділянках автомобільних доріг загального користування державного значення та місцевих доріг. Після проведення дорожніх робіт по розчистці від снігу та обробці дороги протиожеледними матеріалами автомобільні дороги були відкриті для проїзду.

Протягом 05-09.02.2020 силами спеціалізованих служб цивільного захисту Запорізькій області, райдержадміністраціями та об’єднаними територіальними громадами було відбуксовано понад 150 одиниць автомобільної техніки, врятовано 274 особи.

В області створено 270 пунктів обігріву, в період ускладнення погодних умов до них звернулося  90 осіб.

Внаслідок несприятливих погодних умов (вітер 15-25 м/с)  06.02.2020 було знеструмлено 27 населених пунктів у 8 районах області, без електропостачання знаходилось 3492 абоненти. Обласною спеціалізованою службою енергетики (ПАТ «Запоріжжяобленерго) були своєчасно проведені заходи по відновленню електропостачання.

Керівництво Штабу під час роботи орієнтувалося на інформацію ГУ Національної поліції в Запорізькій області, Управління патрульної поліції в Запорізькій області, ГУ ДСНС України у Запорізькій області, Служби автомобільних доріг у Запорізькій області, «ДП «Запорізький облавтодор» та ДП «Місцеві дороги Запорізької області».

Своєчасний моніторинг та злагоджені дії Служби автомобільних доріг у Запорізькій області, «ДП «Запорізький облавтодор», ГУ Національної поліції в Запорізькій області, Управління патрульної поліції в Запорізькій області, ГУ ДСНС України у Запорізькій області та Департаменту з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації дозволили підтримувати безперебійний рух автотранспорту на автомобільних дорогах області (крім ділянок доріг, де було введено тимчасово обмеження руху) та  забезпечити безпеку життєдіяльності населення області.

 

Департамент з питань цивільного захисту населення
Запорізької облдержадміністрації